5 míst která navštívit v Praze

5 míst která navštívit v Praze

Lennonova zeď

Nedaleko Karlova mostu, v části Prahy kterou si oblíbila řada umělců, se nachází Lennonova zeď. Samotný obraz Johna Lennona je již z části zakrytý ostatními nápisy, nicméně i tak stojí za vidění. Historie nápisů na této zdi sahá až do 60. let, kdy se zde údajně objevovaly vzkazy pro Jana Wericha, který bydlel na nedaleké Kampě. Jakmile si zeď prohlédnete, zamiřte na průzkum okolních uliček. Můžete objevit Velkopřevorský mlýn, nebo třeba Pražské Jezulátko.

Večerní vyhlídka na Prahu

Chcete-li si vychutnat trochu té večerní romantiky, zamiřte na procházku k Pražskému hradu. Můžete obdivovat nádherný výhled na celou Prahu! Pokud chcete ještě lepší výhled, zamiřte ke Strahovskému klášteru.  Projděte vejděte branou do areálu a naproti knihovně vyjděte brankou ven. Budete-li pokračovat po cestě, dostanete se na ulici Úvoz. Tam můžete obdivovat Prahu ještě z jiného pohledu, uvidíte i strahovskou zahradu a Petřínskou rozhlednu.

Budete-li chtít se ještě chvíli procházet, můžete sejít dolů na Malou stranu. Sejdete-li po schodech z Nerudovy ulice směrem k muzeu alchymistů, uvidíte na zdi pamětní desku Jana Blažeje Santiniho. V areálu jednoho z hotelů se totiž nacházel italský hřbitov, kde je nejspíše tento geniální architekt pochován. Nyní je tam parkoviště…

Zlatá ulička

Projdete-li kontrolou u Pražského hradu, můžete obdivovat svatovítskou katedrálu či navštívit Zlatou uličku. V zimě si stačí počkat do čtyř hodin. Vyhnete se tak turistům a můžete si uličku projít bez vstupného.

Je zajímavé, že dříve byla ulička jakými slumem (s pouhými dvěma záchody na celou ulici). Posléze byl však i díky její zachovalosti rozpoznán její turistický potenciál. Uličku si oblíbila i řada umělců, například Franz Kafka, který zde také pobýval.

SAPA

Během putování Prahou vám jistě vyhládne. Místo svíčkové se šesti zkuste raději něco exotičtějšího. Necelých 13 kilometrů od centra se nachází vietnamská čtvrť, Sapa. Kromě levného zboží zde seženete také vynikající asijské jídlo. Můžete zde koupit vše od thajského ovoce až po rýžovar a najdete zde dokonce i budhistický chrám. Zkuste phở, různé druhy nudlí, bubble tea, či vietnamské dezerty. Uvidíte, že chuť jídla v Sapě předčí i drahé restaurace v centru.

Zahrada břevnovského kláštera

Jste-li již unaveni ruchem velkoměsta, zamiřte do zahradbřevnovského kláštera. Vstup je vedle rušné silnice, takže jakmile vejdetevstupní branou, ocitnete se záhy jako v jiném století. Všude najedouzavládne ticho a před vámi se tyčí majestátní budova kláštera. Prohlédněte sijej, a poté zamiřte do zahrad. Najednou neslyšíte žádný hluk velkoměsta, jenzpěv ptáků

nice, takže jakmile vejdetevstupní branou, ocitnete se záhy jako v jiném století. Všude najedouzavládne ticho a před vámi se tyčí majestátní budova kláštera. Prohlédněte sijej, a poté zamiřte do zahrad. Najednou neslyšíte žádný hluk velkoměsta, jenzpěv ptáků.

                                           
Nejenom na tento výlet můžete využit pronájem automobilů,obytných přívěsu a dodávek až pro devět osob s neomezeným nájezdem kilometrů a možností přistavením po celé ČR zdarma.

 REZERVOVAT  VOZIDLO    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *