Cyklostezky, které nesmíte promeškat!

Cyklostezky, které nesmíte promeškat!

Patříte mezi vášnivé cyklisty, in-linové bruslaře nebo drsné longboardisty a chcete si užít sluníčka naplno? Máme pro Vás pět typů na výlet na cyklostezky, které stojí za to navštívit. Domácí vězení už je nuda, vyrazme protáhnout tělo na jednu z nich!

Cyklostezka ze Sázavy do Přibyslavy

V samotném srdci kraje Vysočina byla ze sto let staré železnice vystavěna cyklostezka ze Sázavy do Přibyslavy. Perfektní na stezce je její rovinatý povrch a tak ji ocení zejména in-line bruslaři. Vzdálenost mezi obcemi je okolo 9 kilometrů, během nichž je možnost dát si pauzu na dvou odpočívadlech. Určitě oceníte průjezd nádhernou přírodou v okolí řeky Sázavy mimo civilizaci. V Přibyslavy se nezapomeňte zastavit Na Růžku na skvělou točenou zmrzlinu na schlazení po sportovním výkonu:).

Do Frymburka okolo vodní nádrže Lipno

Zabrousíme i do Jižních Čech, kraje rybníků a také vodní nádrže Lipno, oblíbené pro letní rekreaci. Z Lipna nad Vltavou do Frymburka se svezete po 27 kilometrové cyklostezce podél této vodní plochy. Jedná se o rovinatý povrch, ale občas Vás překvapí pár menších kopečků, které zajisté jako zdatní sportovci zdoláte. V Přibyslavy jsme se občerstvili zmrzlinou, u Lipna se můžete osvěžit na písečných plážích podél cyklostezky. 

Z Pardubic na Kunětickou horu

Dále se podíváme do Pardubického kraje, který se pyšní rovinatou krajinou a tak bude následující typ na výlet oddechový. Cyklostezka vedoucí z centra města Pardubice ke státnímu hradu Kunětická hora je dlouhá 7,5 kilometrů a je sjízdná jak cyklisty, tak na bruslích. Z města se svezete podél řeky Labe krásnou přírodou až pod samotnou „Kuňku“. Nezapomeňte do batůžku přibalit obuv. Vyšplhat se do strmého kopečka až k hradu stojí za to! V létě se při cestě zpátky zastavte na koupališti, které je hned podél cyklostezky. Osvěžení určitě bodne!

Z Jihlavy na zříceninu hradu Rokštejn

Další únik z města nabízí cyklotrasa z Jihlavy až ke zřícenině hradu Rokštejn. Tentokrát doporučujeme vyrazit na kole. Z Helenína přejedete do Malého Beranova odkud vede asfaltová cyklostezka do Luk nad Jihlavou. Pokračujeme po značení do Bítovčič a po další cyklostezce, která je vhodná i pro bruslaře, do malebné vesničky Přímělkov. Ve vesnici přejedete železniční přejezd a budete stoupat do kopce, až Vás cedule odkáže k odbočce doleva a budete pokračovat ke zřícenině hradu Rokštejn. Brtnické údolí v okolí hradu je kouzelné, obzvlášť na jaře, když příroda rozkvétá. Trasa je dlouhá necelých 20 kilometrů, můžete tak vyrazit na celodenní výlet, který Vás určitě nezklame.

Z Českých Budějovic na Hlubokou nad Vltavou

Velmi oblíbená cyklostezka je právě ta z Českých Budějovic do obce Hluboká nad Vltavou, která je známá nádherným renesančním zámkem. Stezka začíná na Jiráskově nábřeží a nabízí 9 kilometrů dlouhou asfaltovanou trasu podél řeky Vltavy. Přibližně v polovině cesty je cyklostezka přerušena v obci Bavoromice. Pokud jedete na in-line bruslích, je třeba dávat pozor. Dále však můžete pokračovat hladce až do Hluboké.

Nejenom na tento výlet můžete využit pronájem automobilů,obytných přívěsu a dodávek až pro devět osob s neomezeným nájezdem kilometrů a možností přistavením po celé ČR zdarma.

REZERVOVAT  VOZIDLO 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *