Lyžování a snowboarding v Orlických horách

Lyžování a snowboarding v Orlických horách

Zima nám letos se sněhem příliš nepřeje, ale to nadšené lyžaře neodradí vyrazit za zimními sporty do krásných českých hor. Sněhová nadílka nenapadla ani u nás na Vysočině, proto jsme se rozhodli jet za lyžovačkou do Orlických hor. Výbava zabere spoustu místa, a tak jsme provětrali naši dodávku z půjčovny, abychom se lépe a pohodlněji vešli. Po příjezdu na místo nás překvapilo, že ani v horách není až tolik sněhu, jak jsme předpokládali. Nejeli jsme však stavět sněhuláka, ale vyřádit se na svah a to byl cíl našeho jednodenního výletu.

Jedním z nejoblíbenějších ski areálů nejen v Orlických horách, ale i v celém Česku jsou Říčky na jihovýchodní straně vrchu Zakletý. V nadmořské výšce 740 – 992 metrů nad mořem je krásný výhled do širokého okolí a lyžování je skvělým zážitkem. O víkendu zavítá do areálu více návštěvníků, s parkováním jsme však neměli žádný problém. Permanentku na vlek můžete zakoupit v areálu, ale i online přes internet. Pokud nechcete strávit na svahu celý den, můžete si zakoupit půldenní permanentku anebo skipas s body k jízdám na vleku.

Na vrchol kopce nás vyvezla čtyř sedačková lanovka, na které se při první jízdě některým jedincům se strachem z výšek mohou lehce zatřást kolena. Malá závrať výměnou za perfektní sjezd z kopce dolů se dá přežít.Čtvrt hodinka strachu není koneckonců občas na škodu. Na obloze bylo vymeteno a slunce se odráželo od vrcholků hor. Na svahu byl čerstvý sníh, jen místy namrzlý,a tak se snowboardovalo jedna báseň. Zkušení lyžaři a snowboarďáci neodolají černé sjezdovce Slalomka dlouhé přibližně 1000 metrů, ti opatrnější ocení červenou Sjezdovku dlouhou 1200 metrů a začátečníci a pohodáři modrou Loučku dlouhou 1500 metrů. Na svahu Můstek je podle sněhových podmínek otevřen snowpark a noční lyžování.

Po sportovních výkonech nás přepadl obrovský hlad, a tak jsme se občerstvili v kiosku hned u sjezdovky. Zahřáli jsme se teplým čajem a vyrazili zpátky na svah. Při výstupu na vrch Zakletý jsme si všimli pár běžkařů, kteří pokračovali po horských hřebenech na tratě. Pokud nejste fandové sjezdování, můžete oprášit běžecké lyže a pokochat se přírodou Orlických hor. Večer jsme stahaní jak psi naskákali do dodávky a vyrazili vstříc domovu.
Jste-li nadšenci pro zimní sporty, určitě neváhejte a vyrazte na jednodenní výlet kamkoli do hor, stojí to opravdu za to!

Ski areál Říčky vyhlásil konec čekání ve frontě u pokladny! Na hory se jezdí za sportem a zábavou, ne vystávat fronty u kasy.

Skipas online

NOVINKA: Nákupem skipasu online šetříte své peníte. Nyní máte při nákupu skipasu online slevu -10% oproti nákupu na pokladně. 

Informace o destinaci :

 https://www.skiricky.cz

Destinace: Říčky v Orlických horách          GPS: 50.210995N, 16.459015E

Vstupné :
Parkoviště ( celý den ) –  ZDARMA

Vstup : Celodenní skipas pro dospělého: 630 Kč


Nejenom na tento výlet můžete využit pronájem automobilů,obytných přívěsu a dodávek až pro devět osob s neomezeným nájezdem kilometrů a možností přistavením po celé ČR zdarma.

                                                                         REZERVOVAT  VOZIDLO    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *