Lyžování na Vysočině

Lyžování na Vysočině

I když to tak nevypadá, je zimní sezóna v plném proudu. Po sněhu není ani památky, ale to nemůže odradit nadšené lyžaře od výletů na sjezdovky. Pokud nejste fandové dlouhého cestování za zimními radovánkami, můžete vyrazit za lyžovačkou i na Vysočinu. Kopce na Vysočině se sice nemohou svou délkou vyrovnat sjezdovkám na horách, ve srovnáním s nimi však oceníte nižší cenu jejich služeb. Jedním ze známých ski areálů na Vysočině je Harusův kopec v Novém Městě na Moravě. Na sjezdovce dlouhé 550 metrů vás sedačková lanová dráha vyveze do stanice s nadmořskou výškou 734 n. m. odkud je krásný výhled na město. Otevírací doba na Harusáku je každý den od 9:00 do 21:00 a tak si můžete užít i nočního lyžování či snowboardování. Zkušení lyžaři a snowboarďáci neodolají lesní trase, která skýtá mnohé překážky. Určitě oceníte občerstvení v příjemném srubu, kde se můžete posilnit a zahřát po sportovních výkonech. Pokud nevlastníte sjezdové či snowboardové vybavení, můžete si jej vypůjčit přímo v areálu. Pro výuku na sjezdovkách či snowboardu můžete využít služeb lyžařské školy. Nové Město na Moravě je mimo jiné známe jako destinace mnohých sportovních událostí, mezi které patří i mistrovství světa v biatlonu pořádané každý rok. 

Krásná kopcovitá krajina a přívětivé sněhové podmínky lákají návštěvníky zimní turistiky do ski areálu ve Svratce. Při sněhových přeháňkách není jednoduché se na sjezdovku dostat, překonáte-li  však překážky po cestě, zažijete hezký den na příjemném kopci. Na vršek kopce vás vytáhne pomový vlek dlouhý 400 m. Pro začátečníky a pro děti areál nabízí i malý vlek, který zasahuje přibližně do poloviny sjezdovky. Pokud se chcete naučit lyžovat, či být zkušeným snowboarďákem, můžete si objednat učitele z lyžařské školy, kteří vás vše naučí. Ve Svratce se sice neobčerstvíte v chatce jako v Novém Městě, ale určitě neodoláte chvilce odpočinku ve vyhřívaném stanu. 

Na Vysočině jsou nyní skvělé podmínky pro lyžování, tak neváhejte a vyrazte na svah. Harusák a sjezdovka ve Svratce nejsou samozřejmě jediné v kraji, ale o tom až v dalším článku 🙂

Nezapomeňte při cestě na sjezdovku dodržovat platná opatření a vyhnout se tak zbytečným komplikacím. 

Informace o destinaci :
https://www.skiharusak.cz/ , https://www.skiareal-svratka.cz/

Město: Nové Město na Moravě, Svratka           Kraj: Vysočina        GPS:  

Vstupné :
Parkoviště ( celý den ) – zdarma                                                                                                                                                            


Nejenom na cestu na hory můžete využit pronájem automobilů,obytných přívěsu a dodávek až pro devět osob s neomezeným nájezdem kilometrů a možností přistavením po celé ČR zdarma.

                                                                         REZERVOVAT  VOZIDLO    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *