Noční výlet na Sněžku

Noční výlet na Sněžku

Rozhodnete-li se stejně jako my vyrazit na noční výšlap na Sněžku, bude vám odměnou krasný východ slunce a neomezený panoramatický výhled do vzdálených krajin. 
Na tuto dominantu Krkonoš a zároveň nejvyšší horu České republiky pyšnící se nadmořskou výškou 1603 metru nad mořem vede z české strany hned několik základních cest.

 
Z Velké Úpy stoupá žlutá turistická značka po bývalé nosičské trase,kudy se na Sněžku nosily zásoby a stavební materiál. Na hřeben se dostává na rozcestí Nad Portášovými boudami, s lanovkou se setkává na Růžové hoře a pokračuje v jejím směru až na vrchol.

Ze Špindlerova Mlýna je možné vyjít k Luční boudě buď po modré turistické značce podél Bílého Labe nebo po červené turistické značce přes Kozí hřbety.Tyto obě trasy k Luční boudě mohou být v zimě ohroženy lavinami. 

Nebo můžete jako my zvolit cestu z  Pece pod Sněžkou,kde jsme zanechali naše auto a kolem druhé hodiny ranní vyrazily po modré turistické značka skrz Obří důl na Obří sedlo, kde jsme u polské chaty Slezský dům nabraly síly na hlavní hřeben Krkonoš. Tato trasa je přibližně 12 km, je poměrně náročná s prudkým stoupáním, zejména v závěru Obřího dolu. Cesta je v zimě uzavřena kvůli nebezpečí lavin.

Na vrchol jsme dorazily těsně před půl 6 a přesto že nahoře dost foukalo ten výhled za to rozhodně stál. Následně jsem po nabrání sil a malé svačince vyrazily zpět do Pece pod Sněžkou, kde již v půl 10 jsme si vychutnávaly kávu a zasloužený zákusek v místní cukrárně.

Můžete se také přidat do jednoho z mnoha organizovaných noční výšlapu na vychol Sněžky, musíte ovšem počítat s velkým množství lidí.

Samozřejmě můžete výlet na horu Sněžka  podniknout i přes den, kdy můžete využít možnost lanovky…

Informace o destinaci :

www: www.snezkalanovka.cz/   

Město: Pec pod Sněžkou                               Region:  Krkonoše a Podkrkonoší             GPS: 50,7364  15,7407

Vstupné :

Vstupné – zdarma   
Parkoviště ( hodina) –  20 Kč
Parkoviště ( celý den ) – 120 Kč     

Nejenom na tento výlet můžete využit pronájem automobilů,obytných přívěsu a dodávek až pro devět osob s neomezeným nájezdem kilometrů a možností přistavením po celé ČR zdarma.

                                                                         REZERVOVAT  VOZIDLO    

   

                                                          

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *