Prachovské skály

Prachovské skály

Zajisté nejznámější částí Českého ráje jsou Prachovské skály. Toto skalní město leží necelých 10 km severozápadně od města Jičín, kde můžete po cestě navštívit nejenom krasné náměstí, nebo si dát oběd v jednom z místních podniku.  

Skalní masiv vznikl v období druhohor jako usazenina mělkého křídového moře, která se následně působení větru a deště začala rozpadat na jednotlivé skalní bloky.

Návštěvníkům se proto naskýtá pohled na jednotlivé skalní útvary, které dosahuji do výšky až 40 metrů. Propracovaná síť turistických značek vás provede celou přírodní rezervací, navštívit můžete kouzelné vyhlídky a nádherná zákoutí. Mezi nejnavštěvovanější místa patří vyhlídka prof. Hekena, vyhlídka Českého ráje, Císařská chodba a  nebo Americká sluj…

Prachovské skály nabízejí více okruhů.  

Velký okruh vás zavede na velké  množstvím zajímavých míst a je nejatraktivnější cestou skalními masívy. Pro méně náročnou prohlídku skal vám poslouží kratší.

Malý okruh, asi 1,5 km dlouhý, který vede nádherným prostředím Císařské chodby a najdete zde dvě vyhlídky.

Trasa pro kočárky vede na čertovu kuchyni a k rozcestí, zde se můžete vydat po červené turistické značce od Křížkovského vyhlídky až po vyhlídku Pechovu. Zpět se musíte vrátit stejnou trasou.

Středem skal prochází červená turistická značka,která však není okružní. Vede od vstupu do skal v Prachově k turistické chatě a výstupu ze skal v Zámostí-Blatech.Prochází kolem vyhlídek a také Císařskou chodbou.

Informace o destinaci :

www: www.prachovskeskaly.cz           

Město: Jičín                             Region:  Český ráj                GPS: 50,468000 15,293800

Vstupné :

Základní vstupné – 80 Kč     
Snížené vstupné   – 40 Kč  
Rodinné vstupné – 200 Kč 
Parkoviště ( celý den ) –  80 kč
                                                                                                                                                                                              

Nejenom na tento výlet můžete využit pronájem automobilů a dodávek až pro 9 osob s možností přistavením po celé ČR zdarma. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *