Proč navštívit Kutnou Horu?

Proč navštívit Kutnou Horu?

Ač si to často ani neuvědomíme, Česká republika je nádhernou zemí, jejíž prozkoumávání rozhodně stojí za to. Vydejte se třeba do Kutné hory, jejíž centrum, nyní zcela bez zahraničních turistů, dozajista uchvátí každého návštěvníka.

Ve městě je řada míst vhodných k parkování, a to přímo v centru. Můžete tedy dojet až do historického jádra města, či zaparkovat v jedné z postranních uliček a vyrazit na průzkum města.Hlavní památka, o níž se dočtete v prakticky každém průvodci, je bezesporu katedrála svaté Barbory, zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato gotická stavba vás dozajista uchvátí svými architektonickými prvky na jejichž výstavbě se podílel i sám Petr Parléř. Chrám je zasvěcen patronce všech havířů, svaté Barboře.A právě s havířinou je město Kutná hora úzce spojené. Ve středověku bylo toto město bylo dokonce jedním z předních producentů stříbra v Evropě.

V Českém muzeu stříbra můžete odhalit tajemství těžby stříbra v tomto královském městě.Za návštěvu stojí také kostnice, královská mincovna či opatství.Občerstvit se pak můžete v celé řadě útulných kaváren a restaurací.

Neváhejte a vyražte za krásami Kutné hory co nejdříve! Dokud si zachovává ještě větší kouzlo bez davů turistů.

Nejenom na tento výlet můžete využit pronájem automobilů,obytných přívěsu a dodávek až pro devět osob s neomezeným nájezdem kilometrů a možností přistavením po celé ČR zdarma.

REZERVOVAT  VOZIDLO 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *