Výlet do Budapešti

Výlet do Budapešti

O Budapešti se říká, že je královnou Dunaje a i my se o tom přesvědčili.V zimě bývá dlouhá chvíle, a tak jsme se rozhodli vyrazit na prodloužený víkend do hlavního města Maďarska. Cesta není nijak komplikovaná, stačí najet na dálnici D1 směrem na Brno
a poté pokračovat na Bratislavu a Budapešť. Z Vysočiny se dostanete do Budapešti  přibližně  za čtyři a půl hodinky. Jestli však patříte mezi pohodové cestovatele jako my, počítejte s dvěma až třemi hodinkami navíc. S plným žaludkem a přestávkou na benzínkovou kávu se přeci jen lépe cestuje. Dálniční známky je možné koupit přes internet, ale i cestou přes hranice se Slovenskem a Maďarskem.

Ubytování jsme si rezervovali v centru města, a tak se nám při přejezdu přes Dunaj naskytl nádherný první výhled na noční Budapešť. Po dlouhé cestě nám vyhládlo, proto jsme hned po příjezdu vyrazili vstříc městu, abychom ochutnali místní kuchyni. Trip Advisor nám poradil mnoho restaurací v okolí, zapomněl se však zmínit, že je třeba rezervovat stůl předem. O hodinku později jsme s kručícími žaludky zapadli do poloprázdného bezlepkového bistra a nasytili se Gluten Free hambáčem. Klasika to úplně nebyla. Doporučuji předem rezervovat, rezervovat, rezervovat!

V budapešťských uličkách se skrývají malebné kavárničky s širokou nabídkou snídaní.
I do jedné z nich jsme zabloudili a posilnili se domácí omeletou a dobrou kávou.
Naše putování po městě jsme odstartovali u řeky Dunaje, přes kterou jsme přešli po mostě svobody ke Gellertově hoře. Zde můžete navštívit kostel vytesaný ve skále, nebo dále pokračovat k vyhlídce u sochy svobody, kde máte Budapešť jako na dlani. Na druhém břehu Dunaje jsme pak pokračovali k Budínskému hradu, který je zařazen na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nedaleko od hradu ze třináctého století se nachází Rybářská bašta, neogotická terasa s krásným výhledem na Parlament. Na místě se však budete pravděpodobně potýkat s vysokým počtem turistů. Právě návštěvníci okupující hradby terasy nás odradili, a tak jsme si večerní osvětlení Parlamentu vychutnali na promenádě u řeky. 

Za zmínku rozhodně stojí tak zvané Ruina bary, které se nachází v bývalé Židovské čtvrti. Stylové restaurace, bary a kavárny situované ve vybydlených domech či opuštěných autoopravnách čiší uvolněnou a svobodnou atmosférou. Zjistili jsme navíc, že v nich není potřeba rezervace a o to víc se nám jejich návštěva zamlouvala. V neděli jsme narychlo nakoupili suvenýry a zamířili opět k domovu. Budapešť je nádherné město plné historie, ale i originálních míst, která stojí za to zažít!

Informace o destinaci :
https://www.budapestinfo.hu      

Město: Budapešť      Země: Maďarsko       GPS:  47.4983814N, 19.0404706E

Nejenom na tento výlet můžete využit pronájem automobilů,obytných přívěsu a dodávek až pro devět osob s neomezeným nájezdem kilometrů a možností přistavením po celé ČR zdarma.

                                                                         REZERVOVAT  VOZIDLO    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *