Stezka Valaška

Stezka Valaška

Příběh našich klientu:

Krásného zářijového dne se naše devítičlenná skupinka pohodlně posadila do prostorné dodávky a vyrazila vstříc dobrodružství. Rozhodli jsme se jet po trase Žďár nad Sázavou- Prostějov-Přerov-Rožnov pod Radhoštěm a za dvě a půl hodinky jsme dorazili na Pustevny.

Po tom, co nás s lehce nepříjemným tónem poučil pán o systému placení parkovaní jsme se vynořili mezi stádem turistů obhlížejících„regionální“ suvenýry. Náš cíl byl jasný, překonat hranice strachu a najít stezku Valašska s prosklenou plošinou a himalájským mostem.

Po cestě jsme našli sochu Radegasta, slovanského pohanského boha. Podotýkám však, že jsme šli na druhou stranu, než byla ona stezka. Co už, i cesta je cíl! 😊

Stezka Valašska je pro jedince se strachem z výšek opravdová výzva. Pomalé stoupání mezi stromy je lehkou předehrou himalájského mostu, při jehož přechodu hrozí nervové zhroucení, obzvlášť když jej turisté se „smyslem pro humor“ rozhoupávají.

Z nejvyšší plošiny stezky se nám naskytl nádherný výhled na beskydskou krajinu a vrcholky hor. Rozhodně Vás nesmí překvapit fronta na selfíčka natěšených instagramových cestovatelů u prosklené plošiny-skywalk. I my si počkali na naši chvilku slávy. Perfektní zážitek, opravdu!

Chůze v oblacích nebylo jediné dobrodružství, které na nás čekalo. Náš skromný nápad najít si ubytování na samotě v sobě skýtal prudkou stoupající cestu neznámo kam. Ubytovali jsme se u Radka, který vlastní samotu 30 minut chůze od Velkých Karlovic. S jazykem na vestě nám hned nabídl místní košt slivovičky a provedl nás po nádherné chaloupce postavené v regionálním stylu Moravskoslezských Beskyd.

Domeček bez elektřiny, voda ze studánky, suchý záchod v lesíku a žádný signál nás přesvědčil, že je to ubytování podle našeho gusta! Kdo chce vypadnout ze všedního uspěchaného života, samota v Karlovicách je ideální příležitost.

Druhý den jsme Radkovi za ubytování pohrabali louku a vyrazili k domovu. V Beskydech jsme poznali zajímavé lidi, pestrou přírodu a zajisté jsme zde nebyli naposledy. Přece jenom jsme si nevyšlápli Lysou, a to je povinnost!

Informace o destinaci :

www:  https://stezkavalaska.cz/          

Oblast: Beskydy-Valašsko                     Region: Severní Morava a Slezsko

GPS: 49,492664   18,267521

Vstupné :

Základní vstupné – 220 Kč     
Snížené vstupné   –170 Kč  
Rodinné vstupné – 600 Kč 
Parkoviště ( celý den ) –  100 Kč                                                                                           

Kontakt na pana Radka z důvodů možnosti ubytování: napište nám a my Vám ho rádi předáme.                                                                                              

Nejenom na tento výlet můžete využit pronájem automobilů a dodávek až pro 9 osob s možností přistavením po celé ČR zdarma. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *