Únorová dovolená v Portugalsku?

Únorová dovolená v Portugalsku?

Ola! Bom Dia! 

Pokud se chcete vyhnout davům turistů, vychutnat si pohled na divoké vlny Atlantského oceánu a trochu se ohřát v období plejskanic v Česku, mám pro vás skvělý typ na výlet. Minulý týden jsme vyrazili do Portugalska a byla by škoda se s vámi nepodělit o zážitky z této krásné země. Konkrétně jsme se vypravili na sever do druhého největšího města Porta a malého městečka Viana do Castelo, na půl cesty z Porta na hranice se západní částí Španělska. Flight shaming nám nic neříká a tak jsme si na podzim zabookovali výhodné letenky s nízkonákladovou společností Lauda z Vídně do Porta. Není problém se dostat do Vídně autobusem nebo vlakem. Pokud však chcete mít stoprocentní jistotu, že let nezmeškáte, můžete využít služby naší půjčovny a na letiště se dopravit pohodlně půjčeným vozem nebo využit službu přepravy osob vozy wv passat a renault trafic.

Let probíhal hladce a z letiště jsme se hned vypravili metrem do apartmánu Lira, který byl nedaleko historického centra Porta. Přátelsky (Portugalci to snad ani jinak neumí:)) nás uvítal majitel residence a hned nám doporučil některá místa, která máme v centru během svého pobytu navštívit. Ze všeho nejvíc jsme se těšili na oceán, proto jsme hned druhý den jeli autobusem do čtvrti Foz, která je proslulá písečnými plážemi, promenádou pro pěší, majákem Atlantic a jedná se o místo, kde se vlévá řeka Douro do Atlantického oceánu. Zažili jsme spoustu legrace pozorováním odvážných turistů, kteří se nebáli dojít přes šplíchající vlny až k majáku. Jasně že nejsilnější vlny přišly právě když byli na půl cesty a tak není překvapením, že lidé u cesty k majáku ždímají oblečení i boty. Do Foz se z centra můžete dopravit historickou tramvají nebo autobusem za 2 eura. Procházkovým tempem se pak dostanete podél řekly zpátky do centra přibližně za hodinku. Výhled na barevné rybářské domky okolo břehů řeky Douro rozhodně stojí za těch pár kilometrů v nohou navíc. Pokud vás přepadne hlad, neváhejte zajít do restaurací po cestě do centra. Jídlo je zde levnější a lépe si pochutnáte. A jestli máte svačinu v batohu, dávejte pozor na racky, kteří jsou (pokud jde o jídlo) vždy ve střehu. 

K večeru jsme došli do historické části Cais da Ribeira. Právě historické centrum bylo zapsáno roku 1996 na seznam kulturního dědictví UNESCO. A není divu, atmosféra je zde nepopsatelná. K nábřeží jsme se propletli úzkými uličkami, ve kterých je spoustu malých obchůdků a kaváren. Jako správný průvodce jsem se tvářila, že jdeme správným směrem a s trochou štěstí jsme se objevili právě v bývalé rybářské čtvrti Cais da Ribeira. Neodolali jsme a hned ochutnali portské víno v jedné vinárně blízko symbolického mostu Ludvíka I. a zaposlouchali se do hudby pouličních umělců. 

Centrum Porta není až tak velké a tak jsme jej prošli druhý den křížem krážem celé. Za zmínku stojí náměstí Liberdade, na kterém je obrovská městská radnice. Mezi turisty je oblíbená katedrála Sé a věž Torre dos Cléringos odkud je krásný pohled na město. Věž jsme nenavštívili, mohu však doporučit výhled na historické centrum z levého břehu řeky Douro. Jen procházka po mostě Ludvíka I. je pro lidi se strachem z výšek výzva, ale zasloužená odměna v podobě nezapomenutelného výhledu. Z vyhlídky můžete sejít dolů k nábřeží, kde jsou vinné sklepy s portským vínem. Zde jsme také narazili na street art v podobě králíka (Half Rabbit) vytvořeného z odpadu, který se našel na ulici. Ať už v Portu zabloudíte kamkoli, určitě to bude stát za to! 

Nejenom na tento výlet můžete využit pronájem automobilů,obytných přívěsu a dodávek až pro devět osob s neomezeným nájezdem kilometrů a možností přistavením po celé ČR zdarma.

REZERVOVAT  VOZIDLO 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *