Výlet do Prachovských skál

Výlet do Prachovských skál

Mezi jednu z nejnavštěvovanějších přírodních atraktivit Českého ráje patří zajisté Prachovské skály. Toto skalní město leží necelých 10 km severozápadně od města Jičín, kde můžete navštívit krasné náměstí, muzeum večerníčkovského hrdiny Rumcajse a nebo si jen skočit na oběd do jedné z mnoha restaurací.

Skalní masiv vznikl v období druhohor jako usazenina mělkého křídového moře, která se následně působení větru a deště začala rozpadat na jednotlivé skalní bloky. 
Návštěvníkům se naskýtá pohled na jednotlivé skalní útvary, které dosahují do výšky až 40 metrů. Propracovaná síť turistických značek vás provede celou přírodní rezervací, kde můžete navštívit kouzelné vyhlídky a nádherná zákoutí. Mezi nejnavštěvovanější místa patří vyhlídka profesora Hekena, vyhlídka Českého ráje, Císařská chodba a nebo Americká sluj…

Prachovské skály nabízejí více okruhů.  

Velký okruh vás zavede na mnoho zajímavých míst a je nejatraktivnější cestou skalními masívy. Pro méně náročnou prohlídku skal vám poslouží okruh kratší. 
Malý okruh s náročností asi 1,5 km vede nádherným prostředím Císařské chodby a nabízí dvě působivé vyhlídky.

Prachovské skály se pyšní i trasou pro kočárky, která vede na čertovu kuchyni a k rozcestí. Odtud se můžete vydat po červené turistické značce od Křížkovského vyhlídky až po vyhlídku Pechovu. Zpět se musíte vrátit stejnou trasou.

Středem skal prochází červená turistická značka, která však není okružní. Vede od vstupu do skal v Prachově k turistické chatě a výstupu ze skal v Zámostí-Blatech. Prochází kolem vyhlídek a také Císařskou chodbou. 

Informace o destinaci :

www: www.prachovskeskaly.cz           

Město: Jičín                             Region:  Český ráj                GPS: 50,468000 15,293800

Vstupné :

Základní vstupné – 80 Kč     
Snížené vstupné –  40 Kč  
Rodinné vstupné – 200 Kč 
Parkoviště (celý den) – 80 Kč 

                                           
Nejenom na tento výlet můžete využit pronájem automobilů,obytných přívěsu a dodávek až pro devět osob s neomezeným nájezdem kilometrů a možností přistavením po celé ČR zdarma.

 REZERVOVAT  VOZIDLO    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *