Jachtařské dobrodružství v Chorvatsku

Jachtařské dobrodružství v Chorvatsku

Do Chorvatska každoročně zavítají sta tisíce českých turistů a není divu. Už naši prarodiče a rodiče bojovali o výjezdní doložky do Jugoslávie, aby mohli strávit letní dovolenou u moře. Pokud však nepatříte mezi účastníky zájezdů, jejichž cílem je opalování na pláži a chcete poznat krásy této země přímo z mořské hladiny, můžou Vás inspirovat dnešní typy na výlet.

Zavedeme Vás do pěti top chorvatských  jachtařských destinací, které Vás ohromí nejen svou jedinečnou architekturou a historií, ale i  nádhernou přírodou. Města nejsou Vaší představou pro letní odpočinek? Nevadí! Zakotvěte v zapomenutých zátokách a objevte krásné oblázkové pláže a přívětivé konoby v jejich okolí. Dovolenou v Chorvatsku už nebude chtít zažít jinak než na posádce pronajaté jachty!

Chorvatsko je nakloněné jachtingu jak pro otřelé mořské vlky, tak i pro dovolenkáře, kteří si chtějí odpočinout a přesto mít spoustu zážitků. Počasí bývá v letním období stálé, s malými vlnami a slabším větrem. Pobřeží nabízí nespočet útulných zátok, přes šest set ostrůvků a průzračnou mořskou vodu. Zajisté oceníte i moderní maríny a večerní radovánky v jejich klubech. Pojďme si představit nejznámější jachtařské destinace od severní Puly po tu nejjižnější – Dubrovník.

Pula

Na istrijském poloostrově dominuje klidnému pobřeží město Pula. Ať už plánujete koupání na písčitých plážích, či procházku historickým centrem s římským amfiteátrem, určitě si zdejší pobyt užijete. Na palubě je však atmosféra destinace ještě kouzelnější než na klasické dovolené. V okolí můžete obeplout ostrovy Brijuny, které se pyšní nádhernou přírodou a římskými stavbami. Dále pak pokračovat k ostrovu Cres, který ocení milovníci přírody kvůli jeho ekostezkám nedotčenou přírodou, až k největšímu chorvatskému ostrovu Krk, kde v letních měsících probíhá mnoho folklórních slavností. Zažijete tak pravé Chorvatsko, jak má být.

Zadar

Další typ na jachtařský výlet zaujme ty z řad gurmánů, kteří považují gastronomii za gró jejich výletu. Město Zadar v Severní Dalmácii je zapsáno mezi nehmotné kulturní dědictví UNESCO díky své celosvětově uznávané kuchyni. Pohybem na palubě se vyhnete kilům navíc a můžete prozkoumat nádherné okolí destinace. Za nás nesmíte minout neobydlené souostroví Kornati vznešené svými bílými útesy a jezerem Slano. Za poplatek je možné vstoupit na území národního parku a vychutnat si jedinečnou přírodu ostrovů.

Šibeník

Nedaleko Zadaru leží nejstarší město Jadranu Šibenik. Městem protéká řeka Krka po níž můžete doplout proti proudu až do Skradinu. Z přístaviště se můžete vydat na výlet do národního parku Krka se soustavou peřejí, kaskád a vodopádů. V letních měsících určitě oceníte koupání v jejich okolí. Zpátky pak můžete pokračovat kolem ostrovů Zlarin, Logorun nebo Kaprije.

Split

Největším přímořským městem je historický Split, významný velkým přístavem, nádhernými plážemi a nočním životem. Vzdálenosti mezi přístavy a zátokami jsou zde o něco vetší, to však vynahradí hornaté pobřeží Makarské riviéry. Překonáte-li Splitský průliv, nabídne se Vám Brač, největší ostrov v okolí. Nikdy jste nebyli v Provence a milujete vůni levandulí? Doplujte na ostrov Hvar a nechte se okouzlit fialovými odstíny levandulových polí. A když už se vydáte jižním směrem, neváhejte se vydat na Korčulu, ostrov, kde se údajně narodil cestovatel Marco Polo.

Dubrovník

Nejjižnějším městem dnešních typů na výlet je perla Jadranu, město zapsané mezi kulturní dědictví UNESCO, Dubrovník. Úzké uličky středověkého městečka, mnoho oblázkových pláží, nebo dech beroucí výhled na západ slunce z hory Srď láká miliony turistů ročně. Nenechejte se jimi však odradit a vyrazte do zapomenutých koutů této destinace. Na palubě doplujte k zelenému národnímu parku ostrovu Mljet, jehož zátoky Vás naprosto okouzlí. 

Pokud se Vám nechce až tak daleko, navštivte chráněný ostrov Lokrum blízko historického centra Dubrovníku. Děti potěší pestrobarevní pávi a králíčci pobíhající na volno. Dospělí ocení historické budovy a skalnaté útvary ostrova. Chcete-li si zapsat do svého seznamu navštívených zemí jednu navíc, neváhejte vyplout do Černé hory, která je nedaleko. Vypravte se do Kotorské zátoky sahající hluboko do vnitrozemí nádherné země a užijte si nezapomenutelnou atmosféru Balkánu.

Nemáte-li jachtařské zkušenosti, nebo kapitánský průkaz nevadí! Většina společností nabízí pronájem jachty i se zkušený kapitánem. Tak neváhejte a poznejte léto v Chorvatsku pod plachtou pronajaté lodi.

Nejenom pro cestu do přístavu  můžete využit pronájem automobilů,obytných přívěsu a dodávek až pro devět osob s neomezeným nájezdem kilometrů a možností přistavením po celé ČR zdarma. 

REZERVOVAT  VOZIDLO 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *