Výlet do Hallstattu

Výlet do Hallstattu

Malebné rakouské městečko, které se rozprostírána břehu stejnojmenného jezera, je vyhlášené svojí krásnou přírodou a bohatouhistorií. Nejen díky tomu bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO. 

Nejenom při cestě  na dovolenou do Chorvatska nebo Itálie můžete navštívit městečko Hallstat. Cesta z Českých Budějovic nakonec vede krásnou klikatou silnicí po úpátí hor v pohoří Dachstein,

Samotné městečko je tvořeno malými domky, většinou porostlými rostlinami. Dokonce některé domy jsou postaveny na kůlech, které jsou zapuštěné do jezera. Procházkou uličkami se dostaneme až na náměstí. V jeho středu se nachází hlavní dominanta městečka Hallstattu, kterou je evangelický kostel. Také můžete navštívit muzeum historie.

Druhým kostelem, který najdete v o něco více vzdálený je farní katolický kostel Nanebevzetí Panny Marie. U kostela je hřbitov, který skrývá další pamětihodnost. Tou je kostnice. Kvůli malé rozloze města a nedostatku místa byly hroby ve městě po nějakém čase otvírány, ostatky vybrány, lebky pomalovány a poté umístěny právě do této kostnice.

Do mnoha zákoutí, která Hallstatt nabízí, je však vstup zakázán. To je způsobeno velkým přílivem turistů. Místní si chtějí alespoň trochu chránit své soukromí. 

Dále můžete vyrazit na kopec Salzberg, který se tyčí nad městem ve výšce 1030 m n. m. Tam se dá dostat buď pěšky, nebo lanovkou. Z kopce je krásný výhled na Hallstatt z plošiny, která doslova trčí v prázdnu.

Tím větším lákadlem, které Salzberg nabízí, jsou nejstarší solné doly v Evropě. Ty jsou přístupné i široké veřejnosti. Prohlídka trvá 90 minut a je s průvodcem. Neopakovatelným zážitkem je tady speciální hornická skluzavka.

V létě se v Halštatském jezeře dá koupat, na březích jsou přírodní pláže. Taky je zde možnost půjčení loďky či využití okružních plaveb.

Informace o destinaci :
www.hallstatt.net/         

Město: Hallstatt          Spolková země: Horní Rakousko        GPS:  47°33′   13°38′

Vstupné :
Parkoviště ( celý den ) –  14 Euro                                                                                                                                                            


Nejenom na tento výlet můžete využit pronájem automobilů,obytných přívěsu a dodávek až pro devět osob s neomezeným nájezdem kilometrů a možností přistavením po celé ČR zdarma.

                                                                         REZERVOVAT  VOZIDLO    

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *